Online: 36    Oyunlar: 150    Singles: 11
 
                                         
TR DE EN   |   Internasyonel   |   Yardım   
  
Singles    Shop    Hediyeler    Gruplar    Forum    Blog    Sütun    Oyunlar    Haberler    E-Kart    Anket    Arama    VIP
 
 
  Tüm Bloglar | Yardım
    BizimAlem Ana Sayfa  » Blog » Yorumlar
Yorumlar

 çıplak kralın hikayesi
 Yazar: -__PaRaDiSe__-
  Tarih: 11.11.2007
 Yorumlar: 8
 

Zengin mi zengin ukala mı ukala ve tabir caizze zıbıdı mı zıbıdı bir ülke kralı varmış…

Bu kral her şeyi beğenmez hiç kimsede olmayan şeyleri istermiş.durumu o kadar abartmışki bir gün ülkenin en ünlü terzilerini çağırtıp hiç kimsede olmayan bir elbise diktirmek istemiş..

Bütün ülke terzileri toplanmış ve hızla elbise dikimine başlamışlar kısa bir süre sonra elbiseler hazırmış..renk renk desen desen çeşitli kumaşlardan değişik modellerde bir sürü elbise ..

Gel görki krala beğendirmek ne mümkün..bu esnada değerlerli saydığı bi vezir haşmeatmaap bir terzi duydum çağırtalım demiş.kabul etmiş kral..

Ve aynı ülkede yaşayan gözü açık zıpıdılıkta kraldan hiçte geri kalmayan bir de terzi varmış.vezirin saldığı haberle birlikte soluğu sarayda almış bizim açıkgöz..

Yediği önünde yemediği arkasında ülke sorunu diye bir sorunu olmayan bi başka kral gibi yaşamaya başlamış sarayda..

Hergün kralın beden ölçülerini yeniden alıp elbisenin şurasını düzeltecem burasını düzeltecem diye aylarca yemiş içmiş yatmış.ve hatırı sayılır bahşişlerden topladığıyla da bir hazine düzüvermiş..

Ve bir gün krala kral hazretleri elbiseniz hazır artık giyinebilirsiniz demiş..kral bi sonraki gün halkın karşısına yeni elbisesi ile çıkmış..ve bir sükseki kraldaki sormayın..))

Halk arasında fısıldaşmalar ve kısık sesli gülüşmeler varmış ama kimse yüksek sesle gördüğü gerçeği söyleyemiyormuş..aradan bir çocuk çıkıp yüksek sesle bağırmış’’aa kraaallll çııppplaakk kral çıplak bakın bakın’’ demiş.

Kral bu sesle aniden irkilmiş ve kıyafetine bakmış..bide ne görsün üzerinde kıyafet felan yok oysa nasılda herkesler bu çocuk seslenip hatırlatıncaya kadar elbisesinin ne kadar güzel olduğunu kendisine çok yakıştığını ve nadide hiç kimsede bulunmayan bir elbise olduğunu söylemişlerdi..

Dostlar arkadaşlar sizlerde lütfen gördüğünüz yanlışlıkları ve gerçekleri kırıcı olmamak kaydıyla yüksek sesle söyleyiniz..fikirlerinizi beyan ediniz ve belki doğru yaptığını zanneden varsa sizin uyarılarınızla yanlış yaptığını fark edecektir..kral bile olsa..

alıntı(resimdeki kral çıplak değil nahmahrem:)



 
 Yorum Yaz Arkadaşına Tavsiye EtTavsiye EtPermalinkPermalink


     
 
Yorumlar
 
     

Bu blog için yorum bulunmuyor.

     
   
 
 
 
Favorilerime ekle | BizimAlem'i Anasayfa Yap
Anasayfa | BizimAlem Hakkında | Künye | Kullanma Şartları | Logo/Banner | Portal
 
 
You are from United States
 

Current Version: v.3.1..   Cluster member: web3